Istennek mindig megesik rajtunk a szíve

2016. december 25., címkék: bogárdi szabó istván, karácsony 2016, karácsony

Jézus születésének híre ámulatba ejti és döntésre kényszeríti az embert – mondta Bogárdi Szabó István, a Zsinat lelkészi elnöke karácsonyi prédikációjában.

Felengedni a szívbéli jóság melegében

2016. december 24., címkék: Fekete Károly, karácsony, interjú, karácsony 2016, fekete károly

„Amikor a magasságos Isten az első karácsonyon meglátogatott bennünket, azt csodálatosan úgy rendezte, hogy emberi találkozás legyen"– karácsonyi interjú Fekete Károly tiszántúli református püspökkel, a Zsinat lelkészi alelnökével.

Menekülésben az ünnepek alatt

2016. december 24., címkék: karácsony, reformátusok lapja, karácsony 2016, lórántffy zsuzsanna kismamaház

A karácsonyi történet fájdalmas része a menekülés és az élmény: „nem volt számukra hely." Sokat tudnának ezekről mesélni a miskolci Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház volt és jelenlegi lakói. A húszéves intézmény közel kétezer főnek, édesanyáknak és gyermekeiknek volt átmeneti otthona – ide látogattunk el kicsivel karácsony előtt.

Trombi és a tűzoltók karácsonyi ajándéka

2016. december 24., címkék: Bethesda Gyermekkórház, tűzoltók, karácsony 2016, bethesda gyermekkórház, ifi

Ubi dolor ibi vigiles − azaz, ahol a fájdalom, ott a tűzoltó. A latin mondással Dobson Tibor dandártábornok a Katasztrófavédelem karácsonyi műsorának alapgondolatára utalt, melyet december 21-én adtak a Bethesda Gyermekkórház Ilka utcai telephelyén. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnál már hagyomány a kis betegek meglátogatása és jobb kedvre derítése az ünnepek közeledtével.

Álmélkodással csudáljuk

2016. december 23., címkék: reformátusok lapja, karácsony 2016, karácsony, bogárdi szabó istván

„Azért énekeljük ezt, mert a csodálatunk sokkal mélyebb, mint a meglepettségünk. Isten megváltó munkájának jó híre új dimenzióba ragad bennünket, megnyitja Isten irgalmának örökkévaló forrását" – Bogárdi Szabó István püspök, a Zsinat lelkészi elnökének karácsonyi áhítata.

Püspöki szolgálatok az ünnepek alatt

2016. december 22., címkék: karácsony 2016, püspöki szolgálatok, karácsony

A Magyarországi Református Egyház négy egyházkerülete lelkészi vezetőinek szolgálati alkalmai karácsonykor és újév napján.

Kisded Jézus, hol vagy?

2016. december 22., címkék: advent 2016, közel-kelet, közel-keleti reformátusok, karácsony 2016

Azaz miként nyelte el az arab tavasz reményteli jóhírét a sötétség. Karácsony egy fiatal szír református lelkésznő szemével.

Legyünk Krisztushoz vezető csillagok!

2016. december 21., címkék: karácsony, karácsony 2016, generális konvent elnöksége (gke), körlevél

A Generális Konvent Elnökségének karácsonyi körlevele a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.